Piatok, 10. júl 2020
Jasno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Zatkli viac ako 300 údajných členov mafie ’Ndrangheta, na raziách boli tisícky policajtov (video)

 Webnoviny  19. december 2019  56
Zatkli viac ako 300 údajných členov mafie ’Ndrangheta, na raziách boli tisícky policajtov (video)

19.12.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia v Taliansku, Švajčiarsku, Nemecku a Bulharsku zatkla počas rozsiahlej akcie viac ako 300 údajných členov mafiánskej organizácie ’Ndrangheta. Len v Taliansku sa na raziách zúčastnilo 2 500 policajtov, ktorí okrem iného prehľadali aj nehnuteľnosť v hodnote 15 miliónov eur. Razie sa uskutočnili v celej krajine, no zamerali sa najmä na kalábrijské mesto Vibo Valentia.

Medzi zadržanými sú bývalý poslanec, niekdajší regionálny predstaviteľ, starosta z Kalábrie, predstaviteľ politickej strany a veliteľ carabinierov, ktorý v minulosti pracoval v kalábrijskom hlavnom meste. Podozrivých zadržiavajú pre podozrenia z vydierania, vraždy, prania špinavých peňazí a členstva v mafiánskej organizácii.

"Je to najväčšia operácia od veľkého procesu z Palerma," vyjadril sa prokurátor Nicola Gratteri odkazujúc na proces so sicílskou mafiou z rokov 1986 - 1992, počas ktorého odsúdili viac ako 300 ľudí. "Úplne sme rozbili klany v provincii Vibo, ale zapojené boli talianske regióny od Álp až po Sicíliu," dodal.Viac k témam: 'Ndrangheta, mafia, policajná razia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zatkli viac ako 300 údajných členov mafie ’Ndrangheta, na raziách boli tisícky policajtov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.