Sobota, 22. január 2022
Jasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Zaseknutá loď Ever Given dorazila konečne do Holandska, náklad mala doručiť už pred mesiacmi

 Webnoviny  29. júl 2021  110
Zaseknutá loď Ever Given dorazila konečne do Holandska, náklad mala doručiť už pred mesiacmi

29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Do holandského Rotterdamu dorazila masívna kontajnerová loď, ktorá v marci takmer týždeň blokovala Suezský prieplav. Ever Given doplávala do kontajnerového terminálu Amazonehaven vo štvrtok ráno, mesiace po plánovanom termíne príchodu, a začali z nej vykladať náklad.

Loď by mala podľa rotterdamského prístavu zostať v Holandsku do 5. augusta, potom by mala vyplávať do anglického prístavu Felixstowe.

Ever Given, ktorá sa plaví pod panamskou vlajkou, smerovala do Rotterdamu, keď sa 23. marca neďaleko mesta Suez vzpriečila v prieplave a zasekla sa na brehu. Uvoľnenie trvalo šesť dní a okrem iného zahŕňalo flotilu silných remorkérov a bagrovacích plavidiel, ktoré odbagrovali 30-tisíc kubických metrov bahna a piesku.

Po tom, ako sa ju po šiestich dňoch podarilo uvoľniť, úrady nariadili, aby loď zostala zadržaná vo Veľkom horkom jazere uprostred kanála, než sa majitelia a egyptské úrady dohodnú na urovnaní. Po troch mesiacoch sporu a rokovaní loď opustila prieplav začiatkom tohto mesiaca.

Viac k témam: loď Ever Given, Suezsky prieplav, zaseknutá loď
Zdroj: Webnoviny.sk - Zaseknutá loď Ever Given dorazila konečne do Holandska, náklad mala doručiť už pred mesiacmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.