Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Záplavy v Pakistane si vyžiadali takmer tisíc obetí, mnohí ľudia museli opustiť svoje domovy (foto)

 Webnoviny  27. august 2022  97
Záplavy v Pakistane si vyžiadali takmer tisíc obetí, mnohí ľudia museli opustiť svoje domovy (foto)

27.8.2022 (Webnoviny.sk) - Prudké záplavy spôsobené silnými monzúnovými dažďami vo veľkej časti Pakistanu od polovice júna zabili takmer tisíc ľudí a zranili a z domovov vyhnali tisíce ďalších. Informovali o tom v sobotu predstavitelia krajiny. O počte obetí informovali deň po tom, ako predseda pakistanskej vlády Šáhbáz Šaríf požiadal o medzinárodnú pomoc v boji pri ničivým záplavám.

Monzúnová sezóna, ktorá sa v tomto roku začal skôr ako zvyčajne, postihla Pakistan osobitne silnými dažďami a záchranári s ťažkosťami evakuovali tisíce ľudí z oblastí zasiahnutých povodňami. Táto kríza donútila vládu vyhlásiť núdzovú situáciu.

Pakistanský Národný úrad zvládania katastrof v najnovšej správe uviedol, že od piatka do soboty pri nehodách spôsobených povodňami zomrelo 45 ľudí. Celkový počet obetí monzúnových dažďov od polovice júna tak stúpol na 982. Zároveň 1 456 ľudí utrpelo zranenia.

Viac k témam: Monzúnové dažde, Záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Záplavy v Pakistane si vyžiadali takmer tisíc obetí, mnohí ľudia museli opustiť svoje domovy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.