Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Záplavy v meste Čeng-čou majú na svedomí už 51 ľudí, niekoľko z nich zahynulo v metre (video)

 Webnoviny  23. júl 2021  181
Záplavy v meste Čeng-čou majú na svedomí už 51 ľudí, niekoľko z nich zahynulo v metre (video)

23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Počet obetí katastrofických záplav v stredočínskom meste Čeng-čou stúpol na 51. V piatok o tom informovali štátne médiá. Záplavy, ktoré postihli aj ďalšie oblasti v provincii Che-nan, v jej hlavnom meste spôsobili škody vo výške zhruba 10 miliárd dolárov. V meste naďalej odvodňujú zaplavené oblasti, odstraňujú nánosy bahna a odvážajú poškodený majetok.

Záplavy zmenili ulice Čeng-čou na rieky, ktoré so sebou brali ľudí, vozidlá i byty. Obchody a kancelárie sa zaplnili bahnistou vodou a zúfalí ľudia hľadali útočisko, kde sa dalo, pripomína agentúra AP. Medzi obeťami je aj 12 ľudí, ktorých záplavy uväznili v metre.

Veľká voda vysídlila v 12-miliónovom meste, ktoré je významným centrom priemyslu a dopravy, takmer 400-tisíc ľudí.Viac k témam: úmrtia, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Záplavy v meste Čeng-čou majú na svedomí už 51 ľudí, niekoľko z nich zahynulo v metre (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.