Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Záplavy v Číne si vyžiadali najmenej 12 mŕtvych, armáda musela odstreliť priehradu (foto)

 Webnoviny  21. júl 2021  188
Záplavy v Číne si vyžiadali najmenej 12 mŕtvych, armáda musela odstreliť priehradu (foto)

21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Čínska armáda odstrelila priehradu, aby vypustila nahromadenú záplavovú vodu ohrozujúcu jednu z najľudnatejších provincií.

Operácia v utorok v noci v meste Luo-jang prišla po tom, ako si prudké záplavy v provincii Che-nan vyžiadali najmenej 12 mŕtvych. Obyvatelia hlavného mesta Čeng-čou uviazli v metre, ale aj v školách, bytoch či kanceláriách.

Prívalové dažde naprieč provinciou narušili dopravu i pracovný život, keď sa ulice zmenili na rieky, ktoré so sebou brali autá a zaplavovali domy. Do bezpečia museli evakuovať viac ako 100-tisíc ľudí.

Voda zasiahla aj svetoznámy šaolinský kláštor, ktorý sa nachádza severne od Čeng-čou.Viac k témam: povodne, priehrada, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Záplavy v Číne si vyžiadali najmenej 12 mŕtvych, armáda musela odstreliť priehradu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.