Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Zaočkovaní štátni zamestnanci dostanú o dva dni plateného voľna viac, Babišov nápad schválila česká vláda

 Webnoviny  30. júl 2021  135
Zaočkovaní štátni zamestnanci dostanú o dva dni plateného voľna viac, Babišov nápad schválila česká vláda

30.7.2021 (Webnoviny.sk) - Štátni zamestnanci v Českej republike zaočkovaní v tomto roku proti ochoreniu COVID-19 budú mať nárok na dva dni voľna naviac. Tento nápad v priebehu týždňa predstavil český premiér Andrej Babiš (ANO) a v piatok ho schválila vláda. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa predsedu českej vlády dva dodatočné dni voľna budú môcť zaočkovaní štátni zamestnanci vyčerpať do konca roka. S odborovými zväzmi preto Babiš podpísal dodatok ku kolektívnej zmluve.

Motivácia pre ďalších


Český premiér tvrdí, že aj veľké súkromné firmy zamestnancov motivujú, aby sa dali zaočkovať. Na podobné zvýhodnenie vakcinovaných zamestnancov premiér vyzval aj kraje a všetky súkromné spoločnosti.

„Nenašiel som iný spôsob motivácie,“ konštatoval Babiš, ktorý tvrdí, že ide o spravodlivý krok. „Toto považujeme za motiváciu, aby sa očkovali aj ďalší,“ dodal.

Žiaden dopad na rozpočet?


Babiš odmietol názory, že by opatrenie, ktorým sa poskytnú dva dni plateného voľna takmer pol miliónu štátnych zamestnancov, malo dopady na štátny rozpočet.

Odhad hlavného ekonóma Trinity Bank Lukáša Kovandu, podľa ktorého toto opatrenie pripraví českú ekonomiku o 21 miliárd korún, označil za nezmysel. „Nie je nijaký dopad na štátny rozpočet,“ tvrdí Babiš.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Česku, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Zaočkovaní štátni zamestnanci dostanú o dva dni plateného voľna viac, Babišov nápad schválila česká vláda © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.