Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Zaočkovaní ľudia nie sú pokusné králiky, reaguje Merkelová na slová Scholza

 Webnoviny   7. september 2021  98
Zaočkovaní ľudia nie sú pokusné králiky, reaguje Merkelová na slová Scholza

7.9.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa verejne ohradila proti výrokom svojho vicekancelára, ktorý označil ľudí zaočkovaných proti koronavírusu za „pokusné králiky“.

Politička v utorok uviedla, že pokiaľ ide o očkovanie, nikto v žiadnom prípade nebol a nie je pokusným králikom.

Vicekancelár a minister financií Olaf Scholz nedávno vyhlásil, že plne zaočkovaní ľudia boli „pokusnými králikmi pre tých, ktorí zatiaľ vyčkávajú“. Ako dodal, on sám sa dal zaočkovať a ostatným odporúča, aby ho nasledovali.

Viac o téme: Koronavírus


„Ani Olaf Scholz, ani ja, ani nikto iný, kto sa dal v Nemecku zaočkovať riadne otestovanými a schválenými vakcínami, nebol 'pokusným králikom',“ povedala Merkelová v parlamente.

Scholz sa v nadchádzajúcich voľbách uchádza o post nástupcu odchádzajúcej kancelárky Angely Merkelovej. V aktuálnych prieskumoch verejnej mienky si jeho sociálni demokrati udržiavajú náskok pred Merkelovej stredopravým blokom.

Parlamentné voľby sa v Nemecku konajú 26. septembra.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Zaočkovaní ľudia nie sú pokusné králiky, reaguje Merkelová na slová Scholza © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.