Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -1,2 °C
Mimoriadne správy

Zamestnávatelia budú môcť od pracovníkov vyžadovať potvrdenie o očkovaní, schválila maďarská vláda

 Webnoviny  28. október 2021  85
Zamestnávatelia budú môcť od pracovníkov vyžadovať potvrdenie o očkovaní, schválila maďarská vláda

28.10.2021 (Webnoviny.sk) - Súkromní zamestnávatelia v Maďarsku budú môcť od svojich zamestnancov vyžadovať potvrdenie o očkovaní proti koronavírusu ako podmienku pre výkon práce. Oznámil to vo štvrtok šéf úradu maďarskej vlády Gergely Gulyás.

Povinné nosenie masiek


Počty nových infekcií aj úmrtí sú v Maďarsku aktuálne najvyššie od jarného vrcholu pandémie. Gulyás na tlačovej konferencii ďalej informoval, že vláda bude vyžadovať očkovanie aj od verejných zamestnancov. O zavedení tejto povinnosti na úrovni miestnych samospráv budú môcť rozhodnúť starostovia.

Viac o téme: Koronavírus


Od pondelka bude tiež povinné nosenie tvárových masiek vo verejnej doprave a návštevy zdravotníckych zariadení budú s výnimkou nevyhnutných prípadov zakázané, uviedol ďalej Gulyás.

Vakcín majú dostatok


Vo štvrtok v Maďarsku zaregistrovali 4 039 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od polovice apríla a takmer dvojnásobok hodnoty spred týždňa. Ochoreniu COVID-19 podľahlo ďalších 45 ľudí, čo je najviac od mája.

Podľa Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) v Maďarsku síce je dostatok vakcín, zaočkovaných je však menej ako 70 percent dospelej populácie. Priemer Európskej únie predstavuje 80 percent.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu, Pandémia, Zamestnanci, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia budú môcť od pracovníkov vyžadovať potvrdenie o očkovaní, schválila maďarská vláda © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.