Streda, 27. október 2021
Slnečno  6,7 °C
Mimoriadne správy

Zamestnanci v Taliansku budú musieť mať covid pas, za nesplnenie povinnosti hrozí mastná pokuta

 Webnoviny  17. september 2021  77
Zamestnanci v Taliansku budú musieť mať covid pas, za nesplnenie povinnosti hrozí mastná pokuta

17.9.2021 (Webnoviny.sk) - Talianski zamestnanci vo verejnom aj súkromnom sektore budú musieť od 15. októbra pred vstupom na pracovisko predkladať covid pasy. Rozhodla o tom vo štvrtok dekrétom koaličná vláda premiéra Maria Draghiho.

Viac o téme: Koronavírus


Taliansko ako prvá veľká európska ekonomika tak od všetkých kategórií zamestnancov žiada doklad o vakcinácii alebo negatívny výsledok testu na koronavírus alebo doklad o zotavení sa z ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 v Taliansku


Za nesplnenie povinnosti predložiť covid pas bude zamestnancom v Taliansku hroziť pokuta 1 500 eur. Talianske odborové organizácie a pravicové strany neúspešne lobovali za to, aby zamestnanci mali testy na koronavírus zdarma. Cena jedného testu pre dospelého človeka má byť 15 eur.

Členovia talianskej vlády uviedli, že cieľom opatrenia je podporiť ekonomické zotavovanie Talianska v kritickom okamihu pandémie. Opäť totiž otvorili školy a chladnejšie jesenné počasie presúva viac aktivít do interiérov, kde sa vírus ľahšie šíri.

Viac k témam: COVID pas, COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanci v Taliansku budú musieť mať covid pas, za nesplnenie povinnosti hrozí mastná pokuta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.