Streda, 29. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Rozhodne Európsky parlament o zmrazení eurofondov pre Slovensko? Lexmann bude hlasovať proti
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
Zamestnanca francúzskeho Senátu predbežne obvinili z vlastizrady, údajne bol špiónom pre KĽDR
Webnoviny 30. november 2018 724
PARÍŽ 30. novembra (WebNoviny.sk) - Zamestnanca francúzskeho Senátu, ktorého v nedeľu zadržali pre údajné zhromažďovanie a dodávanie informácií Severnej Kórei, predbežne obvinili z vlastizrady.
Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaný zdroj zo súdnictva. Podľa neho začal vyšetrovací sudca Benoita Quennedeyho vo štvrtok vyšetrovať za vlastizradu.
Quennedeyho zadržali v nedeľu agenti francúzskej tajnej služby v rámci vyšetrovania, ktoré sa začalo v marci. V utorok ho suspendovali z pozície hlavného správcu pre architektúru, kultúrne dedičstvo a záhrady, ktorú zastával v Senáte.
Vyšetrovanie ešte pokračuje. Quennedeyho, ktorý viedol Spolok francúzsko-kórejského priateľstva a viackrát cestoval do oboch Kóreí, prepustili z väzby, je však pod súdnym dohľadom, uviedol spomínaný zdroj. Muž nesmie opustiť Francúzsko.
Viac k témam: Benoit Quennedey, Severná Kórea, špionáž, vlastizrada
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanca francúzskeho Senátu predbežne obvinili z vlastizrady, údajne bol špiónom pre KĽDR © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Bukurešti uzavreli pôrodnicu, u novorodencov našli baktériu odolnú voči liekom
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Na pracovnom trhu pribúda cudzincov, ich integrácia však zaostáva a úskalia má aj nábor pracovníkov
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO