Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Zakladateľovi WikiLeaks pre plamenisté príspevky na sociálnych sieťach vypli internet
Webnoviny 29. marec 2018 707
QUITO 29. marca (WebNoviny.sk) - Zakladateľovi internetovej platformy WikiLeaks Julianovi Assangeovi, ktorý sa od roku 2012 ukrýva na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne, v stredu predstavitelia veľvyslanectva vypli internet.
Informovala o tom ekvádorská vláda, podľa ktorej boli dôvodom Assangeove plamenisté príspevky na sociálnych sieťach, v ktorých obhajoval zosadeného katalánskeho prezidenta Carlesa Puigdemonta. Podľa stanoviska ekvádorskej vlády Assangeove vyhlásenia ohrozovali vzťahy Ekvádoru s niektorými európskymi krajinami a vláda sa rozhodla odpojiť ho od internetu preto, "aby zabránila prípadným škodám".
Odporúčame:
Zakladateľ WikiLeaks Julian Assange dostal ekvádorské občianstvo, nezískal však status diplomata
Assangea už Ekvádor raz od internetu odpojil. Bolo to v roku 2016, po tom, ako jeho platforma WikiLeaks zverejnila, podľa mnohých cielene a v spolupráci s Ruskom či s táborom Donalda Trumpa, informácie poškodzujúce pred americkými prezidentskými voľbami Hillary Clintonovú - konkrétne kompletný archív jej e-mailov z predvolebného obdobia.
Štyridsaťšesťročný Austrálčan Assange sa v roku 2012 ukryl na ekvádorskom veľvyslanectve, aby sa vyhol vydaniu do Švédska. Tamojšie úrady ho stíhali v prípade údajného znásilnenia, ktorého sa v tejto škandinávskej krajine mal dopustiť v roku 2010. Ekvádor mu preto poskytol politický azyl. Švédsko medzičasom stíhanie odložilo, Assangeovi však stále hrozí vydanie do USA, kde ho chcú stíhať za zverejnenie tajných dokumentov na stránkach WikiLeaks.
Viac k témam: Julian Assange, Londýn, WikiLeaks
Zdroj: Webnoviny.sk - Zakladateľovi WikiLeaks pre plamenisté príspevky na sociálnych sieťach vypli internet © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Fico sa zastal svojho syna: Odmenu dostáva legálne, s kauzou Šimečkovcov sa to nedá porovnať – VIDEO