Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Záchranári našli telá všetkých obetí havárie lietadla na Kamčatke, rodiny obetí dostanú miliónové odškodné

 Webnoviny   9. júl 2021  70
Záchranári našli telá všetkých obetí havárie lietadla na Kamčatke, rodiny obetí dostanú miliónové odškodné

9.7.2021 (Webnoviny.sk) - Záchranári našli už všetky telá obetí nehody lietadla na ruskom Ďalekom východe. Tiež sa im podarilo získať jednu z čiernych skriniek stroja.

Lietadlo Antonov An-26 havarovalo v utorok, keď smerovalo z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana na Kamčatke a zjavne sa pokúšalo pristáť v zlom počasí.

Lietadlo sa chystalo na pristávanie, keď s ním zhruba desať kilometrov od letiska v Palane stratili kontakt a zmizlo z radaru. Nikto zo šiestich členov posádky a 22 pasažierov haváriu neprežil.

Našla sa jedna z čiernych skriniek


Vrak lietadla našli ešte v utorok na pobreží Ochotského mora, ďalšie časti vo vode. Záchrannú a pátraciu operáciu komplikovala ťažká prístupnosť miesta a počasie.

Do stredy záchranári našli 19 obetí. Zvyšok zosnulých našli v piatok, zároveň aj jednu z čiernych skriniek. Zatiaľ nie je jasné, či je to hlasový záznamník alebo záznamník letových údajov.

Trojdňový smútok na Kamčatke


Po nešťastí vyhlásili na Kamčatke 3-dňový smútok. Rodiny obetí dostanú viac ako 3,5 milióna rubľov v rámci kompenzácií od leteckej spoločnosti, poisťovní a dotácií od regionálnej vlády.

Polícia v tejto veci začala vyšetrovanie a preskúmava tri možné príčiny havárie - počasie, zlyhanie zariadenia alebo chyba pilota.

(1 EUR = 89,0266 RUB)

Viac k témam: čierna skrinka, nehoda lietadla, úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk - Záchranári našli telá všetkých obetí havárie lietadla na Kamčatke, rodiny obetí dostanú miliónové odškodné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.