Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Začala sa Konferencia o budúcnosti Európy, do diskusie sa môžu zapojiť aj občania členských štátov EÚ

 Webnoviny  19. jún 2021  150
Začala sa Konferencia o budúcnosti Európy, do diskusie sa môžu zapojiť aj občania členských štátov EÚ

19.6.2021 (Webnoviny.sk) - Predstavitelia vlád a parlamentov členských štátov Európskej únie, zástupcovia odborov a občianskej verejnosti sa v sobotu zišli na úvodnom zasadnutí Konferencie o budúcnosti Európy. Cieľom stretnutia zhruba 400 delegátov je špecifikovať účel a očakávania, ktoré by mala iniciatíva priniesť. Do diskusie môžu vstúpiť aj občania členských štátov únie.

Pre tento účel Európsky parlament (EP) vytvoril mnohojazyčnú digitálnu platformu. Konferencia sa bude venovať rôznym témam, od problematiky právneho štátu, demokracie a bezpečnosti, až po otázky súvisiace so zmenu klímy alebo digitálnou transformáciou. Konečný výsledok Konferencie by mal byť známy v polovici budúceho roka počas francúzskeho predsedníctva v EÚ.

Plenárne zasadnutie Konferencie tvorí 108 zástupcov Európskeho parlamentu, 54 zástupcov Rady - dvaja za každý členský štát, a traja zástupcovia Európskej komisie, ako aj 108 zástupcov zastúpených rovnomerne zo všetkých národných parlamentov a občanov.

Viac k témam: digitálna transformácia, Konferencia o budúcnosti Európy, medzinárodné vzťahy, zmena klímy
Zdroj: Webnoviny.sk - Začala sa Konferencia o budúcnosti Európy, do diskusie sa môžu zapojiť aj občania členských štátov EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.