Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Za facku Macronovi je muž odsúdený na štyri mesiace väzenia, dostal aj ďalšie tresty
10.6.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzsky súd poslal na štyri mesiace do väzenia muža, ktorý v utorok uštedril facku prezidentovi Emmanuelovi Macronovi. Incident sa udial počas oficiálnej návštevy obce Tain-l'Hermitage pri meste Valence na juhovýchode Francúzska v rámci prezidentovho turné po krajine.
Na sociálnych médiách sa okamžite objavilo video, na ktorom vidieť, ako Macron kráča k bariére, ktorá ho oddeľovala od prítomných ľudí, keď ho následne jeden muž udrie do tváre. Počuť možno pritom výkrik „Preč s macronizmom“.
Dvadsaťosemročný Damien Tarel dostal okrem trestu odňatia slobody aj 14-mesačný podmienečný trest. Zakázali mu taktiež výkon verejnej funkcie a odňali právo vlastniť zbraň počas najbližších piatich rokov.
Incident skritizovali viacerí francúzski politici. Premiér Jean Castex krátko po ňom v Národnom zhromaždení povedal, že zatiaľ čo demokracia znamená diskusiu a legitímny nesúhlas, „v žiadnom prípade to nesmie znamenať násilie, slovnú agresiu a ešte menej fyzický útok“. Krajne ľavicový líder Jean-Luc Mélenchon na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyjadril „solidaritu s prezidentom“ a aj krajne pravicová líderka Marine Le Penová sa vyjadrila, že „aj keď môže byť demokratická debata trpká, nikdy nesmie tolerovať násilie“.
Viac k témam: facka, trest
Zdroj: Webnoviny.sk - Za facku Macronovi je muž odsúdený na štyri mesiace väzenia, dostal aj ďalšie tresty © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ak je Tibor Gašpar presvedčený o svojej nevine, nech ju dokáže pred súdom, vyzýva Kolíková – VIDEO
Ázijské akciové trhy v pondelok klesli
Slovenská hudobná distribučná spoločnosť boduje v Európe: Z dediny pri Bratislave až k francúzskej hudobnej jednotke – VIDEO, FOTO