Streda, 3. jún 2020
Slnečno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Za dvacku môžete Britom zamávať na rozlúčku, v deň brexitu pripravujú veľkú plážovú párty

 Webnoviny  18. október 2019  131
Za dvacku môžete Britom zamávať na rozlúčku, v deň brexitu pripravujú veľkú plážovú párty

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - V deň stanoveného termínu odchodu Británie z Európskej únie sa bude v Holandsku konať rozlúčková párty pri pobreží Severného mora. Organizátori v piatok potvrdili, že akcia sa uskutoční 31. októbra bez ohľadu na to, "či Británia odíde, alebo nie". Hovorkyňa Annemarie Smitová uviedla, že už majú aj povolenie od miestnych úradov.

Nápad zamávať Britom na rozlúčku z pláže, ktorý bol spočiatku myslený ako žart, sa na sociálnej sieti Facebook rýchlo rozšíril. Pretransformoval sa na plážovú párty, na ktorej avizovali účasť už tisícky ľudí.

Akcia sa uskutoční pri malom meste Wijk aan Zee blízko Amsterdamu. Účastníci počas nej o 14:00 zamávajú Britom cez more. Vstupné bude symbolických 19,73 eura, čo je odkaz na rok, keď sa Británia pripojila k predchodkyni dnešnej Európskej únie.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk - Za dvacku môžete Britom zamávať na rozlúčku, v deň brexitu pripravujú veľkú plážovú párty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.