Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,6 °C
Mimoriadne správy

Z Rafahu v Pásme Gazy ušlo už vyše milión ľudí, poskytovanie pomoci a ochrany je podľa OSN takmer nemožné

 Webnoviny  28. máj 2024  84  
Z Rafahu v Pásme Gazy ušlo už vyše milión ľudí, poskytovanie pomoci a ochrany je podľa OSN takmer nemožné

28.5.2024 (SITA.sk) - Z mesta Rafah na juhu Pásma Gazy za uplynulé tri týždne ušlo už takmer milión ľudí. Informuje o tom spravodajský portál Sky News, ktorý cituje Úrad Organizácie Spojených národov pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA).

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Palestínčania v meste podľa UNRWA „nemajú kam ísť do bezpečia počas bombardovania“ a odchádzajú uprostred „nedostatku jedla a vody, kopy odpadu a nevhodných životných podmienok“. Poskytovanie pomoci a ochrany je tam takmer nemožné.

Začiatkom mája Izrael spustil v Rafahu podľa jeho slov obmedzenú operáciu. Mesto na hranici Pásma Gazy a Egypta je podľa Izraela posledná bašta militantného hnutia Hamas, proti ktorému vedie vojnu. V Rafahu pritom pred operáciou našli útočisko státisíce ľudí, ktorí ušli pred bojmi v iných častiach Pásma Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Rafah, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Z Rafahu v Pásme Gazy ušlo už vyše milión ľudí, poskytovanie pomoci a ochrany je podľa OSN takmer nemožné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.