Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Z Maroka repatriujú Španielov pre zrušené letecké spojenie pre koronavírus
Webnoviny 4. apríl 2021 613
4.4.2021 (Webnoviny.sk) - Španielsko repatriuje stovky svojich obyvateľov z Maroka po tom, ako táto krajina zrušila letecké spojenie so Španielskom a Francúzskom s cieľom zabrzdiť rastu počtu prípadov infekcií koronavírusom.
Viac o téme: Koronavírus
Španielska ministerka zahraničných vecí Arancha González Laya informovala, že v Maroku uviazlo približne 3-tisíc španielskych obyvateľov.
Podľa miestnych médií trajekt z marockého prístavu Tangier prepraví približne 750 pasažierov. Ďalší trajekt bude vypravený v utorok. Španielske veľvyslanectvo v Maroku uviedlo, že 200 ľudí sa prepraví letecky z marockého mesta Casablanca.
Maroko minulý týždeň v pondelok oznámilo, že pozastavuje letecké spojenie so Španielskom a s Francúzskom v rámci súboru opatrení na boj proti pandémii.
Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, repatriácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Z Maroka repatriujú Španielov pre zrušené letecké spojenie pre koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Retail park COOP Jednota Prievidza s titulom Inovátor roka aj ocenením v Stavbe roka
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Politológ Lenč: Zrušenie voľby poštou zo zahraničia môže mať aj opačný efekt, než vláda očakáva