Sobota, 23. marec 2019
Prevažne slnečno  3 °C
Mimoriadne správy

Z Bieleho domu odišiel poradca Don McGahn, už je známe aj meno jeho nástupcu

 Webnoviny  18. október 2018  94
Z Bieleho domu odišiel poradca Don McGahn, už je známe aj meno jeho nástupcu

WASHINGTON 18. októbra (WebNoviny.sk) - Právny poradca Bieleho domu Don McGahn v stredu odišiel z funkcie. O jeho plánovanom odchode informoval v auguste prezident Donald Trump, ktorý v utorok pre agentúru AP potvrdil, že McGahna nahradí washingtonský právnik Pat Cipollone.

McGahn bol hlavným poradcom počas prezidentovej kampane. Zohral dôležitú rolu pri Trumpových personálnych zmenách vo federálnom súdnictve.

Jeho pôsobenie však vlani poznačil nepokoj okolo špeciálneho prokurátora Roberta Muellera, ktorý vyšetruje údajné zasahovanie Ruska do prezidentských volieb. Prezident chcel Muellera prepustiť, no McGahn mu pohrozil vlastnou výpoveďou, ak sa o to bude ďalej pokúšať.

Viac k témam: Biely dom, Don McGahn, Donald Trump, Pat Cipollone
Zdroj: Webnoviny.sk - Z Bieleho domu odišiel poradca Don McGahn, už je známe aj meno jeho nástupcu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.