Sobota, 5. december 2020
Slnečno  5,5 °C
Mimoriadne správy

Z amerického väzenia pricestoval do Nemecka Escobarov spoločník Carlos Lehder (video)

 Webnoviny  17. jún 2020  101
Z amerického väzenia pricestoval do Nemecka Escobarov spoločník Carlos Lehder (video)

17.6.2020 (Webnoviny.sk) - Muž, ktorý založil notoricky známy Medellínsky kartel spoločne s Pablom Escobarom, opustil americké väzenie a pricestoval do Nemecka. Dnes 70-ročný Carlos Lehder s kolumbijsko-nemeckým občianstvom sa stal známym v súvislosti so zriadením pašeráckej drogovej základne na súkromnom ostrove na Bahamách.

Chytili ho v Kolumbii v roku 1987 a vydali do Spojených štátov, kde dostal doživotný trest plus 135 rokov väzenia. Tento trest mu znížili po tom, čo sa rozhodol spolupracovať s úradmi.

Svedčil proti Noriegovi


Svedčil napríklad proti bývalému panamskému lídrovi Manuelovi Noriegovi, ktorý mal úzke vzťahy s Medellínskym kartelom a umožnil mu pašovať kokaín cez Panamu.

Lehderova dcéra Mónica kolumbijskému magazínu Semana povedala, že mu diagnostikovali rakovinu a v Nemecku, kde nemá žiadnych príbuzných, sa oňho postará charitatívna organizácia.

Nemecké občianstvo


Lehder má nemecké občianstvo po svojom otcovi, ktorý emigroval do Kolumbie. V Nemecku nikdy nebol a nebude tam stíhaný, keďže si trest odslúžil už v USA. Nový domov nájde v Berlíne, informovala nemecká stanica Deutsche Welle.

Medellínsky kartel kontroloval na svojom vrchole zhruba 80 percent kokaínu pašovaného v 70. a 80. rokoch do Spojených štátov.Viac k témam: drogové kartely, drogy, kokaín, pašeráci
Zdroj: Webnoviny.sk - Z amerického väzenia pricestoval do Nemecka Escobarov spoločník Carlos Lehder (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.