Piatok, 27. november 2020
Zamračené  -0,7 °C
Mimoriadne správy

YouTube bojuje proti dezinformáciám počas koronakrízy, zakázal videá odporujúce odporúčaniam WHO

 Webnoviny  23. apríl 2020  79
YouTube bojuje proti dezinformáciám počas koronakrízy, zakázal videá odporujúce odporúčaniam WHO

23.4.2020 (Webnoviny.sk) - YouTube odstraňuje videá s informáciami, ktoré sú v priamom rozpore s odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) súvisiacimi s koronavírusom. Služba, ktorú vlastní Google, uviedla, že odstráni všetko, čo bude považovať za "medicínsky nepodložené".

Výkonná riaditeľka Susan Wojcicki v stredu potvrdila, že "chcú potlačiť šírenie dezinformácií na platforme". YouTube predtým zakázal zverejňovať príspevky, ktoré by podporovali teóriu o tom, že šírenie vírusu súvisí s 5G sieťami.

Viac o téme Koronavírus


"Ľudia hovoria, 'my vás vyliečime, dajte si vitamín C alebo kurkumu'. Toto sú príklady, ktoré porušujú naše pravidlá," vyjadrila sa pre CNN. "Všetko, čo bude odporovať odporúčaniam WHO, je v rozpore s našimi pravidlami," dodala.

Podľa Wojcicki zaznamenala služba YouTube 75-percentný nárast dopytu po informáciách z overených zdrojov.

Viac k témam: youtube
Zdroj: Webnoviny.sk - YouTube bojuje proti dezinformáciám počas koronakrízy, zakázal videá odporujúce odporúčaniam WHO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.