Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

WHO sa podarilo evakuovať z nemocnice Šífa najmenej 30 predčasne narodených detí

 Webnoviny  19. november 2023  81  
WHO sa podarilo evakuovať z nemocnice Šífa najmenej 30 predčasne narodených detí

19.11.2023 (SITA.sk) - Najmenej 30 predčasne narodených detí v nedeľu evakuovali z hlavnej nemocnice v Pásme Gazy a prepravujú ich do zariadení v Egypte. Informovalo o tom palestínske ministerstvo zdravotníctva.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Tím Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) po sobotňajšej návšteve nemocnice Šífa, ktorá je najväčšia v Pásme Gazy, uviedol, že medzi desiatkami kriticky chorými pacientmi, ktorí zostali v nemocnici, je aj 32 detí.

Tímu WHO sa podarilo nemocnicu navštíviť po tom, ako z nej v sobotu ráno evakuovali približne 2 500 ukrývajúcich sa civilistov, mobilných pacientov a zdravotníkov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Izrael tvrdí, že v nemocnici Šífa a v podzemí pod ňou má rozľahlé veliteľské stanovište palestínska militantná organizácia Hamas.

Viac k témam: Civilisti, Evakuácia, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - WHO sa podarilo evakuovať z nemocnice Šífa najmenej 30 predčasne narodených detí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.