Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Washington zatvoril po snehovej búrke školy a úrady, nepovolili ani vzlietnutie Bidenovej helikoptéry

 Webnoviny   4. január 2022  39
Washington zatvoril po snehovej búrke školy a úrady, nepovolili ani vzlietnutie Bidenovej helikoptéry

4.1.2022 (Webnoviny.sk) - V americkom Washingtone museli po pondelňajšej snehovej búrke zatvoriť školy a úrady. Keďže oblasť okolo metropoly Spojených štátov zasypala nádielka s 15 až 28 centimetrami snehu, nepovolili dokonca ani vzlietnuť helikoptére prezidenta Joea Bidena.

Husté sneženie spolu s opatreniami na potlačenie šírenia koronavírusu tak prinútili veľkú oblasť Washingtonu k obmedzeniu činnosti. Ľuďom v oblasti Washingtonu odporučili, aby radšej zostali doma.

Silný nárazový vietor a sneh padajúci rýchlosťou 2,5 až 5 centimetrov za hodinu spôsobili, že sa cestovanie stalo zradným. Polícia vo Virgínii zasahovala pri viac ako 600 dopravných nehodách vrátane zrážky šiestich ťahačov. Na troch veľkých letiskách vo Washingtone bola v pondelok oneskorená alebo zrušená viac ako polovica plánovaných letov.

Viac k témam: Snehová búrka, Snehová kalamita
Zdroj: Webnoviny.sk - Washington zatvoril po snehovej búrke školy a úrady, nepovolili ani vzlietnutie Bidenovej helikoptéry © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.