Piatok, 10. júl 2020
Slnečno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Washington zakázal lety do kubánskych miest, obmedzí tak príjmy krajiny používané na útlak ľudu

 Webnoviny  10. január 2020  48
Washington zakázal lety do kubánskych miest, obmedzí tak príjmy krajiny používané na útlak ľudu

10.1.2020 (Webnoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa zakázala charterové lety do kubánskych miest okrem Havany.

Americké ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že operátori charterových letov budú mať 60 dní na ukončenie letov do Santiagoa, Holguinu a do ďalších siedmich miest na ostrove a na obmedzenie počtu charterových letov na havanské Medzinárodné letisko Josého Martího.

"Dnešný krok ešte viac obmedzí schopnosť kubánskeho režimu získavať príjmy, ktoré používa na financovanie svojho pokračujúceho útlaku kubánskeho ľudu a na podporu diktátora Nicolása Madura vo Venezuele," uviedol americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo.

Zdroj: Webnoviny.sk - Washington zakázal lety do kubánskych miest, obmedzí tak príjmy krajiny používané na útlak ľudu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.