Sobota, 5. december 2020
Oblačno  0,9 °C
Mimoriadne správy

Výsledky parlamentných volieb v Gruzínsku vyhnali ľudí do ulíc, podľa opozície boli zmanipulované

 Webnoviny   1. november 2020  57
Výsledky parlamentných volieb v Gruzínsku vyhnali ľudí do ulíc, podľa opozície boli zmanipulované

1.11.2020 (Webnoviny.sk) - Sobotné parlamentné voľby v Gruzínsku vyhrala vládnuca strana Gruzínsky sen, ktorú vedie Bidzina Ivanišvili.

V nedeľu o tom informovala tamojšia ústredná volebná komisia s tým, že spočítali už viac ako 99 % hlasov a spomínaná strana z nich získala 48,1%. Podľa zástupcu Gruzínskeho sna získali dostatok kresiel v 150-člennom parlamente na zostavenie vlády.

Najväčší opozičný súper Zjednotené národné hnutie, ktoré založil exprezident Michail Saakašvili, získalo 27,1 % a odmieta výsledky s tým, že voľby boli zmanipulované. V nedeľu v hlavnom meste protestovali pred budovou parlamentu tisíce podporovateľov opozície. Jej politickí zástupcovia žiadajú opakovanie volieb a odmietajú sa stať súčasťou nového parlamentu.

Viac k témam: parlamentné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Výsledky parlamentných volieb v Gruzínsku vyhnali ľudí do ulíc, podľa opozície boli zmanipulované © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.