Piatok, 12. júl 2024
Dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Vyšetrovanie smrti Jozefa Chovanca sa skončilo, Žilinka chce aj naďalej objasniť dôvody a spôsob jeho smrti 

 Webnoviny  16. august 2023  169  
Vyšetrovanie smrti Jozefa Chovanca sa skončilo, Žilinka chce aj naďalej objasniť dôvody a spôsob jeho smrti 

16.8.2023 (SITA.sk) - Vyšetrujúci sudca v Belgicku ukončil vyšetrovanie úmrtia Slováka Jozefa Chovanca.

Rada v Cherleroi


Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Zuzana Drobová, podľa informácií zaslaných generálnou prokurátorkou pri Odvolacom súde v Mons slovenskej strane boli návrhy zástupcov poškodených v adhéznom konaní (konanie o náhradu škody) zamietnuté obžalovacím senátom. Výsledky vyšetrovania budú podľa hovorkyne na základe spisu v priebehu septembra 2023 preskúmané súdnym orgánom – komorou Rady v Charleroi.

„Aj naďalej budem v rámci svojich zákonných oprávnení a možností robiť všetko pre náležité objasnenie dôvodov a spôsobu úmrtia slovenského občana v Belgicku," povedal v tejto súvislosti generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Smrť na letisku


Jozefa Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku v Charleroi, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Na palube lietadla sa údajne správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo. Kapitán lietadla tak odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia.

Spravodajský portál Sme.sk priniesol v auguste 2020 informáciu o záberoch z letiska v belgickom Charleroi, kde policajtka nad ležiacim Chovancom hajlovala a ďalší policajt mu 16 minút tlačil na hrudník, v dôsledku čoho nakoniec Chovanec zomrel.

Viac k témam: Smrť Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku, Zastavenie vyšetrovania
Zdroj: SITA.sk - Vyšetrovanie smrti Jozefa Chovanca sa skončilo, Žilinka chce aj naďalej objasniť dôvody a spôsob jeho smrti  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.