Pondelok, 1. jún 2020
Slnečno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Vyšetrovanie pandémie Covid-19 nesmie ovplyvniť politika. Miliardár navrhol, aby sa počkalo do volieb v USA

 Webnoviny  29. apríl 2020  20
Vyšetrovanie pandémie Covid-19 nesmie ovplyvniť politika. Miliardár navrhol, aby sa počkalo do volieb v USA

29.4.2020 (Webnoviny.sk) - Austrálsky ťažobný magnát Andrew Forrest vyzval, aby sa s celosvetovým vyšetrovaním pandémie nového koronavírusu počkalo do amerických prezidentských volieb.

Miliardár, ktorý zbohatol na exporte železnej rudy do Číny, sa v stredu vyjadril, že vyšetrovanie je rozumné, no malo by sa s ním počkať až na obdobie po novembrových voľbách, aby v ňom neboli politické záujmy.

Viac o téme: Koronavírus v USA


"Isteže, spravme vyšetrovanie COVID-19 - nie čínske vyšetrovanie - ale spravme to až po amerických voľbách, pretože v Bielom dome je chlapík, ktorý tam veľmi chce zostať a čo najrýchlejšie sa snaží hodiť vinu na niekoho iného a ja si nemyslím, že toto by malo byť politicky orientované," vyjadril sa v rozhovore pre Australian Broadcasting Corporation.

Austrália v stredu oznámila, že vďaka Forrestovej Minderoo Foundation zabezpečila od čínskych výrobcov ďalších 10 miliónov testov na COVID-19.

Skutočnosť, že Austrália podporila americkú žiadosť o vyšetrenie pôvodu nového koronavírusu a tiež postupu Svetovej zdravotníckej organizácie, však poškodzuje bilaterálne vzťahy krajiny s Čínou, ktorá Austráliu obvinila z "papagájovania Spojených štátov".

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyšetrovanie pandémie Covid-19 nesmie ovplyvniť politika. Miliardár navrhol, aby sa počkalo do volieb v USA © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.