Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Vyšetrovanie lockdownových večierkov na Downing street je na konci, polícia pokutovala celkom 126 ľudí

 Webnoviny  19. máj 2022  56
Vyšetrovanie lockdownových večierkov na Downing street je na konci, polícia pokutovala celkom 126 ľudí

19.5.2022 (Webnoviny.sk) - Metropolitná polícia v Londýne ukončila vyšetrovanie porušenia pandemických opatrení za večierky počas lockdownov. Vyšetrovanie, ktoré sa začalo v januári, skončilo pokutami pre 126 ľudí za podujatia z ôsmich rôznych dátumov.

Dvadsaťosem ľudí dostalo dve až päť pokút. Jednu pokutu už zaplatili aj premiér Boris Johnson a jeho manželka Carrie a ďalšie už nedostanú, informuje spravodajský portál BBC.

Ukončenie policajného vyšetrovania otvorilo cestu zverejneniu celej správy z vyšetrovania druhej stálej tajomníčky úradu vlády Sue Grayovej. Úrad vlády podľa BBC očakáva zverejnenie správy v nadchádzajúcich týždňoch.

Metropolitná polícia uviedla, že pokuty rozdali 53 mužom a 73 ženám. Jej vyšetrovanie sa zameralo na preskúmanie 510 fotografií, záberov z bezpečnostných kamier, e-mailov, denníkových záznamov a výpovedí svedkov. Vyšetrovatelia tiež preskúmali 204 dotazníkov od ľudí, ktorí sa zúčastnili na večierkoch.

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyšetrovanie lockdownových večierkov na Downing street je na konci, polícia pokutovala celkom 126 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.