Sobota, 23. október 2021
Slnečno  4,8 °C
Mimoriadne správy

Vykoľajenie vlaku v Taiwane neprežilo asi 48 ľudí. Cestujúci po nehode vyskakovali z okien a dverí (video)

 Webnoviny   2. apríl 2021  70
Vykoľajenie vlaku v Taiwane neprežilo asi 48 ľudí. Cestujúci po nehode vyskakovali z okien a dverí (video)

2.4.2021 (Webnoviny.sk) - Najmenej 48 ľudí zahynulo a desiatky ďalších sa zranili pri piatkovom vykoľajení vlaku na východe Taiwanu. Vo vozňoch sa v čase nešťastia nachádzalo viac ako 400 cestujúcich.

Vlak sa vykoľajil po zrážke s bezpilotným vozidlom, ktoré sa následne skotúľalo z kopca. Televízie a iné médiá priniesli zábery, ako mnohí ľudia po nehode vyskakovali z okien a dverí a utekali do bezpečia.

Dosiaľ posledná veľká havária vlaku na Taiwane nastala v októbri 2018. Zahynulo vtedy najmenej 18 ľudí a takmer 200 utrpelo zranenia.

Rozsiahly taiwanský železničný systém prešiel v ostatných rokoch rozsiahlou modernizáciou. Pribudla doň vysokorýchlostná trať spájajúca hlavné mesto Tchaj-pej s mestami na západnom pobreží na juhu.

Vlak, ktorý bol súčasťou piatkovej havárie, patrí k novším taiwanským modelom.Viac k témam: havária vlaku, úmrtie, vykoľajenie vlaku
Zdroj: Webnoviny.sk - Vykoľajenie vlaku v Taiwane neprežilo asi 48 ľudí. Cestujúci po nehode vyskakovali z okien a dverí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.