Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,2 °C
Mimoriadne správy

Vychudnutý vzhľad Kim Čong-una nedá ľuďom spávať, Severokórejčania sa obávajú o vodcovo zdravie

 Webnoviny  28. jún 2021  123
Vychudnutý vzhľad Kim Čong-una nedá ľuďom spávať, Severokórejčania sa obávajú o vodcovo zdravie

28.6.2021 (Webnoviny.sk) - Severokórejčania sú zronení z vychudnutého vzhľadu lídra krajiny Kim Čong-una a obávajú sa o neho, informuje štátna televízia. Je to zriedkavé uznanie zahraničných špekulácií o Kimovej strate váhy.

„Srdcia našich ľudí najviac bolelo, keď sme videli (Kimov) vychudnutý vzhľad. Každý hovorí, že sa mu prirodzene tisnú slzy do očí,“ povedal v piatok pre štátnu televíziu nemenovaný občan.

Vyjadrenia sú podľa niektorých odborníkov vnímané ako úsilie o posilnenie domácej podpory Kimového úsilia vysporiadať sa s prehlbujúcimi sa ekonomickými ťažkosťami spôsobenými pandémiou ochorenia COVID-19, zlým hospodárením, ekonomickými sankciami zo strany Organizácie Spojených národov a prírodnými katastrofami.

Nadmerné pitie a fajčenie


Na nedávnych fotografiách, ktoré zverejnili štátne médiá, vyzerá vodca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) značne schudnutý. Niektorí pozorovatelia krajiny tvrdia, že Kim, ktorý je vysoký zhruba 170 centimetrov a vážil 140 kilogramov, mohol schudnúť 10 - 20 kilogramov.

Niektorí analytici v Soule tvrdia, že pravdepodobne drží diétu, aby si zlepšil zdravie, ďalší špekulujú, že strata hmotnosti môže súvisieť so zdravotnými problémami. Kim je známy svojim nadmerným pitím a fajčením a pochádza z rodiny s históriou srdcových problémov. Jeho otec aj starý otec, obaja lídri KĽDR, zomreli na problémy so srdcom.

Kimovo zdravie ostro sleduje zahraničie


Kimovo zdravie je predmetom pozornosti zo zahraničia, keďže 37-ročný vodca verejne nevymenoval svojho nástupcu pre prípad jeho nespôsobilosti.

V uplynulých mesiacoch vodca KĽDR vyzval na silnejšiu jednotu národa na prekonanie vôbec najhoršej krízy, ktorú spôsobilo uzavretie hraníc pre pandémiu, následný prudký pokles severokórejského medzinárodného obchodu, sankcie a vlaňajšie letné búrky, ktoré zničili pestované plodiny.

Viac k témam: chudnutie, zdravotné problémy
Zdroj: Webnoviny.sk - Vychudnutý vzhľad Kim Čong-una nedá ľuďom spávať, Severokórejčania sa obávajú o vodcovo zdravie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.