Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  23 °C
Mimoriadne správy

Výbuch v rumunskom supermarkete zranil najmenej 13 ľudí, príčina explózie zatiaľ nie je známa (foto)

 Webnoviny   7. jún 2024  73  
Výbuch v rumunskom supermarkete zranil najmenej 13 ľudí, príčina explózie zatiaľ nie je známa (foto)

7.6.2024 (SITA.sk) - Najmenej 13 ľudí zranil piatkový výbuch v predajni s potrebami pre domácich majstrov v meste Botoșani na severovýchode Rumunska.

Štyria zo zranených sú vo vážnom stave, pričom dvoch intubovali. Informovali o tom miestne úrady. Zranení ľudia utrpeli „rôzne traumy a popáleniny". Záchranári uviedli, že na miesto vyslali mobilnú jednotku intenzívnej starostlivosti.

Rumunské ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že dve obete výbuchu vo vážnom stave prepravia do nemocnice v meste Jasy, ktoré je od Botoșani vzdialené zhruba 110 kilometrov, a dvoch zranených prevezú letecky do Bukurešti.

Vnútri supermarketu pokračuje pátracia a záchranná akcia. Príčina explózie nebola hneď známa. Zatiaľ sa ani nevie, či zranení sú zákazníci alebo zamestnanci.

Viac k témam: Supermarket, Výbuch, Zranení
Zdroj: SITA.sk - Výbuch v rumunskom supermarkete zranil najmenej 13 ľudí, príčina explózie zatiaľ nie je známa (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.