Sobota, 10. december 2022
Zamračené  0,7 °C
Mimoriadne správy

Výbuch chemického závodu vo Francúzsku si vyžiadal osem zranených ľudí

 Webnoviny   3. august 2022  85
Výbuch chemického závodu vo Francúzsku si vyžiadal osem zranených ľudí

3.8.2022 (Webnoviny.sk) - Výbuch vo francúzskom chemickom závode, ktorý vyrába zložku pušného prachu, si v stredu vyžiadal osem zranených.

Jedného z nich vážne. Námestník prefekta v meste Bergerac, kde sa závod na výrobu nitrocelulózy nachádza, Jean-Charles Jobart uviedol, že príčina výbuchu je „očividne interná“, ale bude potrebné vyšetrovanie, aby sa to presne určilo.

Výbuch viedol k požiaru, pri ktorom zasahovalo zhruba 60 hasičov. Oheň sa im podarilo uhasiť do stredajšieho popoludnia, uviedli miestni predstavitelia.

Starosta Bergeracu Jonathan Prioleaud pre vysielateľa BFM TV uviedol, že závod je „plne zabezpečený“ a neočakáva sa žiadne ďalšie nebezpečenstvo.

Viac k témam: Výbuch, Závod
Zdroj: Webnoviny.sk - Výbuch chemického závodu vo Francúzsku si vyžiadal osem zranených ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.