Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Vstup do Bulharska bude pre Slovákov jednoduchší, netreba však zabúdať na potrebné doklady

 Webnoviny  31. január 2022  76
Vstup do Bulharska bude pre Slovákov jednoduchší, netreba však zabúdať na potrebné doklady

31.1.2022 (Webnoviny.sk) - Bulharsko s platnosťou od utorka 1. februára zjednodušuje podmienky vstupu občanov Slovenska do krajiny. V Bulharsku však aj naďalej platí vyhlásená mimoriadna epidemická situácia.

Viac o téme: Koronavírus


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Potrebný bude doklad o očkovaní alebo test


Na vstup do krajiny musia občania SR predložiť doklad o plnom zaočkovaní proti koronavírusu v anglickom jazyku alebo potvrdenie o prekonaní koronavírusu, ktoré nesmie byť staršie ako 180 dní.

„Neočkovaní občania SR môžu do Bulharska vstúpiť po preukázaní sa maximálne 72 hodín starým negatívnym výsledkom PCR testu alebo maximálne 48 hodín starým výsledkom antigénového testu,“ spresňuje rezort diplomacie.

Pendleri sa preukazovať nemusia


Registrácia pred vstupom do Bulharska sa nevyžaduje. Predloženie negatívneho výsledku PCR testu, dokladu o prekonaní ochorenia COVID-19 alebo dokladov o zaočkovaní sa nevyžaduje od osôb, ktoré tranzitne prechádzajú cez Bulharsko (aj slovenských občanov), deti do 12 rokov, diplomatov, humanitárnych pracovníkov, vodičov autobusov zapojených do medzinárodnej dopravy, vodičov nákladných vozidiel vykonávajúcich alebo končiacich medzinárodnú dopravu, posádok plavidiel a lietadiel a cezhraničných pracovníkov, takzvaných pendlerov.

Viac k témam: Cestovanie, Koronavírus, Pandémia, Pendleri, Vstup do krajiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Vstup do Bulharska bude pre Slovákov jednoduchší, netreba však zabúdať na potrebné doklady © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.