Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Vrtuľník s iránskym prezidentom Raísím mal tvrdé pristátie, na miesto idú záchranári

 Webnoviny  19. máj 2024  85  
Vrtuľník s iránskym prezidentom Raísím mal tvrdé pristátie, na miesto idú záchranári

19.5.2024 (SITA.sk) - Vrtuľník s iránskym prezidentom Ebráhímom Raísím mal v nedeľu tvrdé pristátie, informujú iránske štátne médiá. Incident sa podľa štátnej televízie stal v provincii Východný Azerbajdžan, hoci podrobnosti sa líšia.

Cestovali s ním aj ďalší


Tlačová agentúra IRNA informovala, že s prezidentom cestovali minister zahraničia Hosejn Amír Abdollahján, guvernér spomenutej provincie a ďalší predstavitelia a ich ochrankári.

Jeden z miestnych vládnych predstaviteľov sa o incidente vyjadril ako o havárii, pre iránske noviny však tiež povedal, že ešte na miesto incidentu neprišiel. Štátna televízia ani IRNA neposkytli informácie o Raísího stave. Zástancovia politickej tvrdej línie však už vyzvali verejnosť, aby sa zaňho modlila.

Dôvodom malo byť zlé počasie


Minister vnútra Ahmad Vahídí pre štátnu televíziu povedal, že prezident a ďalší predstavitelia cestovali vo vrtuľníkoch a jeden zo strojov musel v dôsledku zlého počasia a hmly tvrdo pristáť.

„Rôzne záchranné tímy sú na ceste do regiónu, ale pre zlé počasie a hmlu môže chvíľu trvať, kým sa dostanú k vrtuľníku," vysvetlil s tým, že terén je drsný a čakajú na to, kým záchranári prídu na miesto pristátia a poskytnú im ďalšie informácie.

Podľa agentúry IRNA je daná oblasť zalesnená. Región je pritom známy tým, že je hornatý. Raísí bol skôr počas nedele na hranici s Azerbajdžanom, aby inauguroval s tamojším prezidentom Ilhamom Alijevom priehradu na rieke Araks.

Viac k témam: Iránsky minister zahraničia, Iránsky prezident, Vrtuľník
Zdroj: SITA.sk - Vrtuľník s iránskym prezidentom Raísím mal tvrdé pristátie, na miesto idú záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.