Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  3 °C
Mimoriadne správy

Vrtuľník s filipínskym policajným prezidentom havaroval, pri stúpaní sa zachytil o vedenie

 Webnoviny   5. marec 2020  37
Vrtuľník s filipínskym policajným prezidentom havaroval, pri stúpaní sa zachytil o vedenie

5.3.2020 (Webnoviny.sk) - Na Filipínach havaroval vrtuľník, na ktorého palube sa nachádzal šéf štátnej polície a sedem ďalších osôb. Stroj sa počas stúpania zachytil o elektrické vedenie. Dvaja ľudia na palube utrpeli vážne zranenia, na zemi sa nezranil nik.

Nehoda sa stala vo štvrtok v provincii Laguna. Vrtuľník štartoval z policajného komplexu v meste San Pedro. Zachytil sa však o vedenie a s veľkým rachotom sa zrútil na cestu v blízkosti domov.

Generála Archieho Francisca Gambou i ďalších museli z vraku vyťahovať. Policajný prezident utrpel zranenia ramena a pravej ruky. Dvaja ďalší vysokopostavení policajní predstavitelia sa nachádzajú v kritickom stave v nemocnici, stav ostatných je stabilizovaný.

Viac k témam: havária vrtuľníka, policajný prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Vrtuľník s filipínskym policajným prezidentom havaroval, pri stúpaní sa zachytil o vedenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.