Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Vrtuľník námorníctva havaroval pri pobreží Stredozemného mora, z trojice pilotov prežil len jeden (video)

 Webnoviny   4. január 2022  29
Vrtuľník námorníctva havaroval pri pobreží Stredozemného mora, z trojice pilotov prežil len jeden (video)

4.1.2022 (Webnoviny.sk) - Dvaja piloti v pondelok zahynuli pri havárii vrtuľníka izraelského námorníctva pri pobreží Stredozemného mora. Ako vo vyhlásení uviedla izraelská armáda, nehoda sa stala v neskorých večerných hodinách na severe krajiny neďaleko mesta Haifa.

Vrtuľník bol v tom čase na cvičnom lete. Tretí člen posádky, letecký pozorovateľ, utrpel stredne ťažké zranenia a previezli ho do nemocnice. „Po rozsiahlom úsilí o resuscitáciu dvoch pilotov napokon vyhlásili za mŕtvych,“ informovala armáda.

Príčina nehody je predmetom vyšetrovania. Šéf izraelských vzdušných síl nariadil okamžité pozastavenie všetkých cvičných letov a používanie vrtuľníkov tohto typu.Viac k témam: Pád vrtuľníka
Zdroj: Webnoviny.sk - Vrtuľník námorníctva havaroval pri pobreží Stredozemného mora, z trojice pilotov prežil len jeden (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.