Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Von der Leyenová navštívi Kyjev a prejaví tým podporu zo strany EÚ, bude diskutovať aj so Zelenským

 Webnoviny  14. september 2022  40
Von der Leyenová navštívi Kyjev a prejaví tým podporu zo strany EÚ, bude diskutovať aj so Zelenským

14.9.2022 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová oznámila, že v stredu navštívi Kyjev s cieľom ukázať podporu bloku Ukrajine v jej boji proti ruskej invázii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Von der Leyenová, oblečená v ukrajinských farbách, počas svojho prejavu o stave únie okrem iného uviedla, že Európska únia (EÚ) pomôže Ukrajine aj tým, že otvorí svoj jednotný trh ďalším ukrajinským produktom a podrobnosti prediskutuje s prezidentom Volodymyrom Zelenským.

EÚ už Ukrajine od februárového začiatku ruskej invázie poskytla pomoc v hodnote miliárd eur a Von der Leyenová v stredu oznámila, že blok poskytne aj 100 miliónov eur na výstavbu zničených škôl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroj: Webnoviny.sk - Von der Leyenová navštívi Kyjev a prejaví tým podporu zo strany EÚ, bude diskutovať aj so Zelenským © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.