Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  14,5 °C
Mimoriadne správy

Vojna na Ukrajine sa bude riešiť aj počas Mníchovskej bezpečnostnej konferencie, ruskí vládni predstavitelia pozvaní neboli

 Webnoviny  17. február 2023  79  
Vojna na Ukrajine sa bude riešiť aj počas Mníchovskej bezpečnostnej konferencie, ruskí vládni predstavitelia pozvaní neboli

17.2.2023 (SITA.sk) - Svetoví lídri sa v piatok schádzajú v Nemecku na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii, ktorej tento rok bude dominovať vojna na Ukrajine. Počas prvého dňa trojdňového podujatia by mali rečniť nemecký kancelár Olaf Scholz či francúzsky prezident Emmanuel Macron a prostredníctvom videospojenia by sa mal prihovoriť aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Medzi účastníkmi samitu sú aj predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen, vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell, americká viceprezidentka Kamala Harris či americký minister zahraničia Antony Blinken.

Ruských vládnych predstaviteľov tento rok na konferenciu nepozvali.

Konferencia sa koná pred prvým výročím začiatku vojny na Ukrajine, ktoré pripadá na 24. februára.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Nemecký kancelár, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Vojna na Ukrajine sa bude riešiť aj počas Mníchovskej bezpečnostnej konferencie, ruskí vládni predstavitelia pozvaní neboli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.