Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Vojna Izraela s Hamasom si podľa ministerstva zdravotníctva v Gaze vyžiadala životy vyše dvanásťtisíc mladistvých

 Webnoviny  12. február 2024  112  
Vojna Izraela s Hamasom si podľa ministerstva zdravotníctva v Gaze vyžiadala životy vyše dvanásťtisíc mladistvých

12.2.2024 (SITA.sk) - Vojna Izraela s palestínskym militantným hnutím Hamas si v Pásme Gazy vyžiadala životy viac ako 12 300 mladistvých Palestínčanov a 8 400 žien.

V pondelok to oznámilo ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy, kde vládne Hamas. Rezort poskytol informácie o deťoch a ženách na žiadosť agentúry AP.

Desiatky tisíc ľudí utrpeli zranenia


Mladiství predstavujú zhruba 43 percent z celkového počtu 28 340 mŕtvych Palestínčanov. Ženy a deti podľa ministerstva dovedna predstavujú 73 percent zabitých vo vojne.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktViac ako 7 000 ľudí je podľa ministerstva zdravotníctva v Gaze nezvestných a považovaných za mŕtvych. Vo vojne utrpelo zranenia 67 984 ľudí.

Nerozlišujú civilistov a bojovníkov


Ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy nerozlišuje medzi civilistami a bojovníkmi. Izrael bez poskytnutia dôkazov tvrdí, že zabil zhruba 10-tisíc bojovníkov Hamasu.

Hnutiu tiež pripisuje vysoký počet obetí, pretože sa podľa jeho slov usadilo v civilných oblastiach.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Vojna Izraela s Hamasom si podľa ministerstva zdravotníctva v Gaze vyžiadala životy vyše dvanásťtisíc mladistvých © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.