Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  20,2 °C
Mimoriadne správy

Vodič kamióna s 39 mŕtvymi migrantmi vypovedal pred súdom, priznal sa k prevádzačstvu

 Webnoviny  25. november 2019  72
Vodič kamióna s 39 mŕtvymi migrantmi vypovedal pred súdom, priznal sa k prevádzačstvu

25.11.2019 (Webnoviny.sk) - Vodič kamióna obvinený zo zabitia v súvislosti s úmrtím 39 vietnamských migrantov v chladiarenskom návese sa v pondelok priznal k napomáhaniu nelegálnej migrácii. Dvadsaťpäťročný Maurice Robinson, ktorý čelí tiež obvineniam z členstva v medzinárodnom prevádzačskom gangu, vypovedal v pondelok pred londýnskym súdom prostredníctvom telemostu z väznice Belmarsh. Ďalšie pojednávanie je naplánované na 13. decembra.

Telá 31 mužov a ôsmich žien našli 23. októbra v anglickom meste Grays. Chladiarenský náves, v ktorom sa nachádzali, pricestoval do Británie trajektom z belgického Zeebrugge. Všetky obete vo veku 15 až 44 rokov pochádzali z Vietnamu.

Predpokladá sa, že zaplatili prevádzačom, aby ich potajme previezli do Anglicka. Okrem vodiča kamióna zatkla polícia v súvislosti s prípadom aj dve ďalšie osoby.

Viac k témam: kamión, nákladné auto, prevádzačstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Vodič kamióna s 39 mŕtvymi migrantmi vypovedal pred súdom, priznal sa k prevádzačstvu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.