Streda, 22. január 2020
Jasno  -2 °C
Mimoriadne správy

Vo volebných miestnostiach v Izraeli zakázali používanie kamier, dohliadnu na to inšpektori

 Webnoviny  27. august 2019  37
Vo volebných miestnostiach v Izraeli zakázali používanie kamier, dohliadnu na to inšpektori

27.8.2019 (Webnoviny.sk) - Izraelská volebná komisia neschválila plán premiérovej strany, ktorá chcela mať vo volebných miestnostiach kamery. Použiť ich chceli počas parlamentných volieb, ktoré sa budú konať na budúci mesiac.

Aktivisti s kamerou na boj proti podvodom


Strana Likud počas aprílových volieb poslala do volebných miestností aktivistov s kamerami pričom uviedla, že tak urobila v rámci boja proti podvodom. Kritici však oponujú, že chcela odradiť voličov z menšín.

Na zákaz dohliadnu inšpektori


Predseda volebnej komisie Hanan Melcer v pondelok uviedol, že inšpektori budú vo volebných miestnostiach dohliadať na zákaz nakrúcania. Komisia podľa neho urobí všetko pre to, aby "zastavila tých, ktorí sa usilujú ovplyvniť výsledky vo svoj prospech, a to mimo demokratických pravidiel".

V Izraeli sa budú konať voľby po tom, ako sa Benjaminovi Netanjahuovi nepodarilo po aprílových voľbách vytvoriť vládu.

Viac k témam: kamera, parlamentné voľby v Izraeli, zákaz
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo volebných miestnostiach v Izraeli zakázali používanie kamier, dohliadnu na to inšpektori © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.