Utorok, 24. november 2020
Zamračené  2,4 °C
Mimoriadne správy

Vo veľkej baliarni mäsa zaznamenali viac než 650 nových prípadov koronavírusu (video)

 Webnoviny  17. jún 2020  86
Vo veľkej baliarni mäsa zaznamenali viac než 650 nových prípadov koronavírusu (video)

17.6.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecké úrady zaznamenali 657 nových prípadov koronavírusu súvisiacich s veľkou baliarňou mäsa v meste Rheda-Wiedenbrück. Predstavitelia západného okresu Gütersloh uviedli, že celkovo v závode firmy Tönnies otestovali na nový vírus pozitívne už 983 zamestnancov, zatiaľ čo 326 testov bolo negatívnych.

Viac o téme Koronavírus


Predstavitelia spoločnosti uviedli, že tieto prípady môžu súvisieť s možnosťou pre zamestnancov navštíviť svojich príbuzných vo východnej Európe po uvoľnení opatrení.

Úrady nariadili zatvorenie závodu a izoláciu aj testy pre všetkých pracovníkov. Do karantény tak muselo zhruba 7 000 osôb. Kancelárka Angela Merkelová tiež ocenila miestne úrady za to, že obratom uzavreli školy v zasiahnutom regióne.Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo veľkej baliarni mäsa zaznamenali viac než 650 nových prípadov koronavírusu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.