Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -1,2 °C
Mimoriadne správy

Vo väzení pri Neapole bili väzňov, viac ako 50 dozorcov suspendovali (video)

 Webnoviny   2. júl 2021  134
Vo väzení pri Neapole bili väzňov, viac ako 50 dozorcov suspendovali (video)

2.7.2021 (Webnoviny.sk) - Talianske úrady suspendovali 52 väzenských dozorcov. Stalo sa tak po zverejnení videa zobrazujúceho, ako vo väzení neďaleko Neapolu bijú väzňov. Informuje o tom portál BBC, podľa ktorého zábery z bezpečnostných kamier v zariadení zverejnil spravodajský portál Domani.

Suspendovali regionálneho šéfa väzníc


Dozorcovia reagovali na protest väzňov, ktorých znepokojilo šírenie koronavírusu počas prvého talianskeho lockdownu, v apríli minulého roka. Vláda teraz vyšetruje brutálny zásah v zariadení Santa Maria Capua Vetere, severne od Neapola.

Vyšetrovanie sa týka viac ako 110 zamestnancov väzenia, vrátane ôsmich, ktorí sú vo väzbe a 18 v domácom väzení. Suspendovali tiež regionálneho šéfa väzníc.

Obuškom dostal aj väzeň na vozíku


Video ukazuje neozbrojených väzňov utekajúcich pred strážnikmi s obuškami, z ktorých mnohí majú aj prilby a štíty. Niektorí z väzňov viditeľne krívajú alebo majú problémy udržať sa na nohách. Obuškom pritom dostane aj jeden väzeň, ktorého po chodbe tlačia na vozíku. V inom zábere zas väzni kľačia otočení oproti dvom stenám, zatiaľ čo dozorcovia stoja nad nimi a náhodne na nich útočia obuškami, kopú ich alebo fackujú.

Protest väzňov bol súčasťou vlny nepokojov v talianskych väzniciach, keď trestanci žiadali testy na COVID-19 a ďalšiu ochranu proti nákaze koronavírusom. Vo väzení pri Neapole pritom krátko pred protestom zo 6. apríla 2020 jeden z väzňov podľahol ochoreniu COVID-19.Viac k témam: väzenie, väzni, väznica
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo väzení pri Neapole bili väzňov, viac ako 50 dozorcov suspendovali (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.