Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3 °C
Mimoriadne správy

Vo Francúzsku zavraždili kňaza, k skutku sa priznal podpaľač katedrály z Nantes

 Webnoviny   9. august 2021  94
Vo Francúzsku zavraždili kňaza, k skutku sa priznal podpaľač katedrály z Nantes

9.8.2021 (Webnoviny.sk) - V západofrancúzskom departemente Vendée zabili kňaza. V pondelok o tom informoval minister vnútra Gérald Darmanin s tým, že ide na miesto tejto „dramatickej vraždy“. Detaily incidentu, ktorý sa údajne stal v meste Saint-Laurent-sur-Sevre, neboli bezprostredne známe.

Francúzske médiá s odvolaním sa na políciu informovali, že na neďalekej stanici žandárov sa prihlásil muž, ktorý povedal, že zabil kňaza. Podľa nich to bol muž, ktorý je pod súdnou kontrolou pre požiar v katedrále v Nantes z júla 2020, ktorý zničil tamojší organ a poškodil vitrážové sklá.

Cirkevný dobrovoľník z Rwandy, ktorý sa uchádzal o politický azyl, sa priznal k založeniu troch ohňov. Jeho úlohou bolo zamknúť katedrálu. Muža počas vyšetrovania prípadu podpaľačstva nevzali do väzby, ale musel sa pravidelne hlásiť polícii.

Na základe podmienok jeho súdnej kontroly bol ubytovaný v náboženskej komunite v mieste, kde prišiel spomenutý kňaz o život, informovala televízia BFMTV.

Viac k témam: kňaz, Nantes, podpaľač, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Francúzsku zavraždili kňaza, k skutku sa priznal podpaľač katedrály z Nantes © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.