Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Vládne strany slávili úspech v Prahe a Brne, opozičné hnutie ANO vyhralo komunálne voľby v Ostrave

 Webnoviny  25. september 2022  31
Vládne strany slávili úspech v Prahe a Brne, opozičné hnutie ANO vyhralo komunálne voľby v Ostrave

25.9.2022 (Webnoviny.sk) - V komunálnych voľbách v českom hlavnom meste Praha zvíťazila vládna koalícia SPOLU, na druhom mieste skončilo opozičné hnutie expremiéra Andreja Babiša ANO.

Víťazom komunálnych volieb v Brne sa stala koalícia vládnych strán ODS a TOP 09, na druhom mieste je opozičné ANO. Avšak v Ostrave najviac hlasov opäť získalo opozičné ANO. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

V českých komunálnych volieb sa zúčastnilo 46,1 percenta oprávnených voličov. Bola to štvrtá najnižšia účasť. Najnižšia volebná účasť bola v Česku v komunálnych voľbách pred ôsmimi rokmi (44,4 %), najvyššia v roku 1994 (62,3 %).

V rámci volieb do tretiny českého Senátu podľa hlasov zrátaných do soboty do 21:00 do druhého kola volieb postupuje 18 kandidátov opozičného ANO samostatne a dvaja kandidáti hnutia v koalícii s ČSSD.

Z kandidátov vládnych strán za rôzne koalície do druhého kola postupuje 24 kandidátov. Druhé kolo sa uskutoční 30. septembra a 1. októbra.

Viac k témam: Komunálne voľby v Česku, Voľby do senátu
Zdroj: Webnoviny.sk - Vládne strany slávili úspech v Prahe a Brne, opozičné hnutie ANO vyhralo komunálne voľby v Ostrave © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.