Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Viedenský krajinský súd rozhodol o vzatí Viliama Mišenku do vyšetrovacej väzby

 Webnoviny   5. júl 2020  161
Viedenský krajinský súd rozhodol o vzatí Viliama Mišenku do vyšetrovacej väzby

5.7.2020 (Webnoviny.sk) - Viedenský krajinský sudca poslal v sobotu 4. júla Viliama Mišenku do vyšetrovacej väzby. Polícia SR o tom informovala na sociálnej sieti.Mišenku zadržala rakúska polícia vo štvrtok 2. júla v Badene pri Viedni po vydaní európskeho zatýkacieho rozkazu. Mišenka bol na úteku od marca 2018, kedy ho Najvyšší súd SR poslal do výkonu trestu na 23 rokov za úkladnú vraždu v štádiu pokusu formou účastníctva ako objednávateľ.

Podľa rozsudku v roku 2009 stál za explóziou výbušniny, ktorá mala usmrtiť jeho švagrinú. Na miesto nej zahynul iný muž a ďalší utrpeli zranenia. Mišenka bol v minulosti na úteku, keď bol napokon vypátraný v roku 2013 vo Venezuele.

Po návrate na Slovensko bol po čase prepustený z vyšetrovacej väzby. Ako uviedla slovenská polícia na sociálnej sieti, právoplatný rozsudok si v marci 2018 neprišiel vypočuť, polícia nemala žiadne právomoci ho predtým zadržať, čo využil na druhý útek.

Viac k témam: bomba, pokus o vraždu, súd, vražda, vyšetrovanie, zatykač
Zdroj: Webnoviny.sk - Viedenský krajinský súd rozhodol o vzatí Viliama Mišenku do vyšetrovacej väzby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.