Piatok, 26. december 2025
Mimoriadne správy
- Bosnianska volebná komisia čiastočne zrušila výsledky prezidentských volieb v Republike srbskej
- Pápež Lev XIV. vo vianočnej homílii odsúdil „otvorené rany“ vojny, vyjadril nádej na mier v Pásme Gazy a na Ukrajine
- Európska únia ostro odsudzuje americké sankcie voči piatim európskym predstaviteľom
- Ruské bombardéry uskutočnili „plánovaný“ let severne od Škandinávie
- USA vytvárajú viac problémov, ako ich riešia, tvrdí prieskum Politico
Video: Zamestnanec civilnej obrany na Havaji dostal výpoveď, spustil falošný raketový poplach
HONOLULU 31. januára (WebNoviny.sk) - Zamestnanca havajského úradu civilnej ochrany, ktorý v prvej polovici januára spustil falošný raketový poplach, prepustili z práce. V súvislosti s poplachom, ktorý vyvolal na Havaji paniku, odstúpili aj dvaja vysokopostavení predstavitelia úradu.
Trvalo totiž 38 minút, kým prešľap uviedli na pravú mieru. Americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC) v utorok uviedla, že poplach spôsobila ľudská chyba v kombinácii s nedostatočnými bezpečnostnými opatreniami.
Obyvatelia Havaja dostali 13. januára varovné SMS, ktoré ich vyzývali, aby urýchlene vyhľadali úkryt. "Toto nie je žiadne cvičenie,“ písalo sa v správe úradu. Ten informáciu neskôr rovnakým spôsobom skorigoval.
Odporúčame:
Japonská verejnoprávna televízia omylom varovala ľudí pred severokórejským raketovým útokom
"Žiadna raketová hrozba pre Havaj," napísal prekvapeným obyvateľom. Túto skutočnosť potvrdili neskôr aj americké ozbrojené sily a úrad sa za omyl ospravedlnil. Havajské ostrovy sa nachádzajú v možnej oblasti doletu severokórejských rakiet.
Viac k témam: falošný poplach, Havaj, Severná Kórea, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Zamestnanec civilnej obrany na Havaji dostal výpoveď, spustil falošný raketový poplach © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vianočné sviatky a Nový rok sa blížia, hasiči upozorňujú na riziká a bezpečnosť
Ministerstvo vnútra plánuje otvorenie ďalších klientskych centier, sú kľúčové pre kontakt s občanmi
Žilinka reaguje na Pellegriniho podpis trestného zákona, mrzí ho nevypočutie hlasu prokuratúry