Nedeľa, 15. september 2019
Slnečno  17,9 °C
Mimoriadne správy

Video: V Španielsku sa zrútilo do mora vojenské lietadlo, pilot sa stihol katapultovať

 Webnoviny  26. august 2019  25
Video: V Španielsku sa zrútilo do mora vojenské lietadlo, pilot sa stihol katapultovať

26.8.2019 (Webnoviny.sk) - V juhovýchodnom Španielsku sa v pondelok zrútilo do mora kúsok od pláže ľahké bojové lietadlo španielskej armády. Záchranné lode momentálne pátrajú po pilotovi, ktorý sa stihol katapultovať. Vo svojom vyhlásení to uviedlo španielske ministerstvo obrany.

Lietadlo C-101 španielskej výroby bolo na cvičnom lete, keď sa okolo 9:40 miestneho času zrútilo. Španielska verejnoprávna televízia zverejnila zábery, ako lietadlo padá do mora neďaleko pláže v turistickej oblasti Manga de Mar Menor.

Miestne záchranné zložky informovali, že o nehode lietadla prijali množstvo hovorov a spustili záchrannú operáciu.Viac k témam: pád lietadla, pátranie, pláž
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V Španielsku sa zrútilo do mora vojenské lietadlo, pilot sa stihol katapultovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.