Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
- Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj odprezentovali päť podmienok pre spravodlivý a trvalý mier
- Pašinjan zvíťazil vo voľbách, chce pokračovať v približovaní Arménska k Západu
- Top foto dňa (7. jún 2026): Akcia Pups in the Park, French Open Tennis, podpora Ukrajiny a atletika
Video: V Indii sa po silných dažďoch pretrhla priehrada, zaplavila dediny a strhla so sebou domy
Webnoviny 3. júl 2019 755
3.7.2019 (Webnoviny.sk) - Na západe Indie sa po silných monzúnových dažďoch pretrhla priehrada a zaplavila šesť dedín. O život pritom prišlo najmenej sedem ľudí a ďalších 17 osôb je nezvestných.
Strhla so sebou takmer tucet domov
Priehrada Tiware v štáte Maháráštra sa pretrhla v utorok v noci a strhla so sebou takmer tucet domov, uviedol Datta Bhadakawad, predstaviteľ okresu Ratnagiri.
Záchranné tímy podľa jeho slov našli sedem tiel a stále pátrajú po nezvestných. Predbežné vyšetrovanie naznačuje, že pre silný dážď stúpla hladina vody v priehrade, čo spôsobilo, že sa pretrhla, dodal.
Dažde narušili lety a zaplavili cesty
Silné monzúnové dažde v Maháráštre spôsobili od pondelka úmrtia najmenej 34 osôb. Desiatky ľudí utrpeli zranenia. Dažde najhoršie zasiahli mesto Bombaj, kde hlásia najmenej 24 mŕtvych a 60 zranených.
Päťdňové dažde narušili lety, zaplavili cesty aj železničné trate. Po tom, čo už prestalo pršať, sa však v stredu prevádzka obnovila.
Monzúnové obdobie prináša do Indie silné dažde od júna do septembra. Dažde v krajine spôsobujú povodne a ďalšie škody. Bežné sú napríklad kolapsy stien, keď dažde oslabia základy chatrne postavených stavieb.
Viac k témam: monzúnové dažde, pretrhnutie priehrady, silné dažde
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V Indii sa po silných dažďoch pretrhla priehrada, zaplavila dediny a strhla so sebou domy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky