Streda, 26. september 2018
Prevažne slnečno  9,8 °C
Mimoriadne správy

Video: Sopka Io vybuchla po prvý raz za posledných 250 rokov, Japoncov varovali pred skalami

 Webnoviny  20. apríl 2018  60
Video: Sopka Io vybuchla po prvý raz za posledných 250 rokov, Japoncov varovali pred skalami

TOKIO 20. apríla (WebNoviny.sk) - Na juhu Japonska vybuchla sopka Io. Stalo sa tak vôbec prvý raz za posledných 250 rokov. Úrady okolie sopky uzavreli.

Meteorologický ústav v piatok uviedol, že sopka vybuchla vo štvrtok prvý raz od roku 1768, pričom vysoko do vzduchu vychrlila dym a popol. Vulkán je súčasťou sopečného pohoria Kirišima na južnom ostrove Kjúšu. Obyvateľov okolitých miest varovali pred padajúcimi vulkanickými skalami a popolom.

Odporúčame:
Čína a Japonsko čelia uvaleniu amerických ciel na dovoz, obnovili ekonomické rokovania

V Japonsku, ktoré leží na takzvanom Ohnivom kruhu, sa nachádza 110 činných sopiek. V marci, rovnako na ostrove Kjúšu, vybuchla aj sopka Šinmoedake. Erupcia vulkánu Ontake na ostrove Honšu si v roku 2014 vyžiadala 60 obetí na životoch.Viac k témam: Japonsko, sopka Io
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Sopka Io vybuchla po prvý raz za posledných 250 rokov, Japoncov varovali pred skalami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.