Nedeľa, 17. november 2019
Slnečno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Video: Silné dažde a povodne zničili stovky domov v Sudáne, o život prišli aj deti

 Webnoviny  13. august 2019  36
Video: Silné dažde a povodne zničili stovky domov v Sudáne, o život prišli aj deti

13.8.2019 (Webnoviny.sk) - Povodne spôsobené silným dažďom zaplavili stovky domov v sudánskom hlavnom meste Chartúm a iných oblastiach krajiny, pričom najmenej šesť ľudí zahynulo.

Informovala o tom v utorok sudánska štátna tlačová agentúra SUNA, ktorá uviedla, že najmenej päť ľudí, vrátane dvoch detí, prišlo o život, keď dažde zničili ich dom v dedine Rifá v provincii Džazíra.

Ďalšie dve deti boli zranené, dodala agentúra. V susednej dedine Zarqa bolo zničených najmenej pätnásť domov a najmenej jeden človek zomrel.

V niekoľkých oblastiach provincie Džazíra boli prerušené dodávky elektriny. Víkendové dažde v hlavnom meste Chartúm vyvolali povodne, ktoré zničili alebo poškodili viac ako 1 300 domov na južnom predmestí, kde sa zlievajú Biely Níl a Modrý Níl.Viac k témam: povodne, silné dažde
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Silné dažde a povodne zničili stovky domov v Sudáne, o život prišli aj deti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.